SEZARIN HAKKI SEZARA..


Bazen cidden bana bi haller oluyo.. nasıl desemm durduğum yerde duramıyorum. ev dar geliyo. bi faaliyet yapmak şart oluyo. bugün de öyleydi.. kuzeni aldım çıktık dışarı.. -sanki normalde hep oturuyorum da:P- aklımızdaki plana göre baya yürüyecektik, o yüzden önce oturup bi şeyler yiyelim, enerji toplayalım dedik ;) tercihim sezardan yana oldu. yani sezar salata :D görüntüsü gözü, kendisi karnı doyurabilen efendi, güzel bi yiyecek hehe :D :DŞimdi ben bu resmi koydum ama müsade eder miydiniz sormadım, koyayım mı?(!) bi lüzumsuz yorum aldım da, bloguma koyduğum fotoğraflara da karışılınıyo.. kendi blog sayfamda kendi karar verdiğim fotoğrafları paylaşırım elbette ! neyse öyle işte..

Kalktık, bi yürüdük... yürüyüş o yürüyüş. kütahya'nın altından girdik üstünden çıktık. bi de aslında esas amaç noodle soup bulmaktı. dünden canımız çekmişti ya hani, hala atamadım onu üstümden :D oraya gir sor, buraya gir sor, sor sor sor dükkan kalmadı ama yokk... kütahya'nın en büyük avmsine gidip ordaki kocaaaa kipa da aradık ama orda da yokk.. adama sistemden arattık var görünüyo, ama reyonda yok. çıldırdık. sonra bi görevli daha geldi, bi telefon etti, meğer 2 gün önce satış olmadığı gerekçesiyle kaldırmışlar. milleti ayaklandırdık o kadar :D ama sonuç hüsran... adam da "ya evet tavuklusu güzeldi ya" diyo hehe :D kipa da şehrin biraz dışında kalıyo, bi de ordan yürüdük şehre. hava sıcak, gölge de yok, yol uzun.. bi noodle uğruna ayaklarımıza kara sular indi :D 

Kütahya'da çok güzel, eski evlerin olduğu mahalleler vardır. biraz da oraları gezelim dedik. ayaklar aşağıdan aşağıdan isyan ediyo ama biz hala fiti fiti geziyoruz :D ice tea'lerimize kuvvet :D ama o sokaklarda gezmek insana çok hoş hissettiriyo ya hu :) geçmişe yolculuğun farklı bi versiyonu da denebilir ;) 


Şimdi baktım da bu yine az otantik bi sokakmış yav :D daha ne sokaklar varr ne sokaklar :) eski mahallelerde en hoş şeylerden biri de evlerde ahşabın ağırlıklı olarak kullanılması. onun görüntüsü, kokusu, her şeyi farklı olur :) mudo consept'leri de o yüzden çok severim. tamam mobilyada iş biraz daha farklı, yaşayan ağaç oldukları için ahşap bir salon masası aldıysanız bi gün çatırt diye ortadan ayrılabilir :D ama tabi kişiye göre o görüntü buna değedebilir. mesela ben, ben katlanırım her halde kahrına :D


Geçmiş dönemlerde yaşasam bu kadar zevkli gelir miydi bilmiyorum ama şu an için o dönemlerde yaşamış olsaydım mutlu olabilirmişimcesine bi duygu var içimde :)

Ne bileyim.. eskiden insanlar az şeye sahipti ama çok mutluydu, şimdi ise her şeye sahibiz ama mutluluğumuz az.. gibi.. değil mi yoksa?.. :) göreceli ama bi ortalama yapsak mutsuz çıkar sanki toplumun çoğu.. şükrümüz mü azaldı yoksa? ondan mı bu tatminsizlik hissi? aç gözlü mü olduk zaman içerisinde? reklamların dayatılarına esir mi olduk? 
Ne dersiniz..??

Bana müsade... öpüldünüz..Yorumlar

Adsız dedi ki…
Kim ne demiş merak ettim yaaa... isim vermeden desene gı :)

Popüler Yayınlar