ELVEDA ŞEHR-İ RAMAZAN..


İnsanoğlu.. her şeye alışıyor.. ramazan gelmişti, ne de güzel alışmıştık ona. şimdi ise gidiyor. gel de bekle şimdi 11 ay:) bu aydan lezzetli bir ay var mı ki.. şimdi hangi su iftarda içtiğimiz o ilk bardaktaki suyun lezzetini verecek.. hangi akşam ezanını bu heyecanla bekleyeceğiz.. hangi gece mutfaktan aşırdığımız o yemekler sahurlarda yenenler kadar güzel gelecek bize..:) hangi yemek daveti iftar davetlerinin yerini tutacak.. ramazan hayatımıza anlam katar. biz belki farkına varırız bunun belki varmayız ama herkese katar o güzel değerleri. bak ya.. trt'de ramazan sevinci de olmayacak artık:)) hem bu sene Fatih Koca hocamıza da epey doymuştuk sayelerinde:) kendileri Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde öğretim görevlisi. elbette bir de ses sanatçısı:) biz okulumuzun Ankara İlahiyat'la yakınlığı hasebiyle sık sık giderdik fakülteye. ara sıra Fatih hocamızın konserleri olurdu, keyifle dinlerdik. bu ramazan her gün dinledik trt aracılığıyla:)

Şimdi ise başka bir telaşe başlayacak. baryammmm:) evet evet severim bayramları:) hiçbir zaman çocukluğunuzdaki gibi olmaz bayramlar ama hep güzeldir.. annem hep önemser, önemsetir. belki de onun sayesinde bu heyecanım. mesela bugün bana bayram hediyesi aldııııı:)Baykuş.. baykuş sevilir arkadaş.. :) hoş, şimdi moda oldu diye herkes saldırıyor tüm baykuş ürünlerine ama neyyyse:P:) bayram sevilmez mi ya hu:) o bayram kahvaltısı, baklavalar, börekler, çörekler çeşit çeşit güzellikler donatır masayı. beyler bayram namazından dönmeden giyinilir, salonda beklenir. kolonya, çikolata salonda baş köşeye konmuştur elbet:) beyler gelir dede torun dayı teyze enişte anneanne artık kim kimin nesiyse..eller öpülür:) harçlıklar alınırrr;) e illa ki:D küçük torun kolonyayla çikolatayı tutar. o ev o gün illa kolonya kokar:)) kahvaltıya geçilir. çoluk çocuk torun tombak artık kim ne yerse yer o hengamede yemediysen kala kalırsın:D diğer aile büyüklerine ziyarete gidilir.. ohooo bayram da amma meşakkatli işmiş ya yazınca anladım:D aa bak bayramlığı unuttuk;) büyüyünce çok önemsemiyor insan belki ondan:) hoş, annem yine önemsiyorrr:D dün sordu "ne giymeyi planladın" diye, "hiç" dedim kızdı valla hehe:D aa hakikaten ne giyeceğim ben şimdi:D yarın, of ne diyorum ben, uyumayınca günler saçmalaşıyo, anlamıyorsun dün bugün yarın ne zaman..p bugün öğleden sonra Eskişehir'e yolculuk var. bavulumu hazırlamadım. gece de uyumadım. ne yaptım bunca saat ben? bilemedim valla:D gün doğumunu izledim mesela.. buyrun:)


Güneş böylesine güzel doğarken de uyumak haksızlık olurdu zaten:) neyse ben ufaktan kaçayım, daha bavulumu hazırlamam lazım. kısa zamanda yine yazacağım inşallah. siz o zamana kadar kendinize iyi bakın:) aa bu arada imla kurallarına uyduğumun farkındasınızdır herhalde:D şimdi önceki yazılarımı düşünün, bir de bu şekilde yazdığımı düşünün, nasıl yazmamı istiyorsanız bana mail atın ya da yorum bırakın, buna siz karar  verin. ben iki türlü de yazabilirim hiç sorun değil:) görüşleriniz benim için önemli, yorum bırakmayı unutmayınn;)

Müsade buyrunuz efendim..;) öpüldünüz..:)

Yorumlar

Popüler Yayınlar